Pracownicy mówią o sobie

Léa,
Kierownik ds. Technicznych na Europę Wschodnią

Otworzyć, wyremontować, utrzymać: w tych trzech słowach można streścić moje obowiązki w Promod. W trakcie wszystkich robót związanych z otwarciami i renowacjami pełnię zadania Kierownika Projektu: sporządzam plany i dzienniki robót, wybieram najlepszych dostawców, czuwam nad przebiegiem prac itd. Współpracuję również z wieloma osobami wewnątrz firmy: Kierownikami Regionalnymi, Kierownikami Sklepów, Kierownikami ds. Visual Merchandisingu...

Z moją pracą wiążą się częste podróże – Europa Wschodnia stała się moim miejscem pracy. Poszukuję nowych dostawców, przygotowuję place budowy, negocjuję i podpisuję umowy z wykonawcami, kontroluję przebieg prac oraz sprawdzam wszystkie szczegóły jeszcze raz, kiedy sklep zostaje już otwarty, aby nie było żadnych niedociągnięć. Jestem wymagająca jeżeli chodzi o jakość i terminowość wykonywanych prac. Jeden dzień opóźnienia na budowie to mniejszy zysk dla sklepu.
Fakt bycia kobietą jest w tym (raczej męskim) zawodzie zaletą: moi dostawcy zachowują się wobec mnie inaczej. Nie jestem specjalistką we wszystkich dziedzinach, ale nie jest to dla mnie żaden problem. Może dzięki temu potrafię uniknąć zbytniego skupiania się na szczegółach.

Kolejny aspekt mojej pracy to konserwacja sklepów. Jest bardzo ważna, ponieważ wszelkie problemy związane ze stanem technicznym sklepu dotykają bezpośrednio naszych klientek - wyobraźcie sobie na przykład, że w środku gorącego lata musicie wejść do sklepu, w którym nie działa klimatyzacja! Upewniam się, ze konserwatorzy, z którymi współpracuję będą natychmiast interweniować oraz że dobrze wykonają swoje zadanie. Konserwacja to antycypowanie, muszę zatem przewidywać z wyprzedzeniem różne wypadki i usterki oraz wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Kiedy przygotowuję otwarcie lub renowację, staję się szczególnie wymagająca odnośnie spraw, z którymi wcześniej miałam już jakieś kłopoty.

Aby dobrze wykonywać tę pracę trzeba lubić przewodzić. Współpracując z ludźmi przyjmuję pozycję dyrygenta, który kieruje kilkoma orkiestrami na raz i muszę pilnować, aby każdy muzyk trzymał rytm i odgrywał swoją partię w odpowiednim momencie. Ponadto, Promod jest w pełnej ekspansji: właśnie zakończyłam jedną renowację, a już zaczynają się dwie następne...


FERMER